BOBO

BOBO | :)

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
bobo
Hľadáme riešenia!
 
Mifan Nocaný
Mifan Nocaný | 17.2.2016 13:12

Mohli by tam po vyučovaní dochádzať z celého Slovenska a zbieral by ich vládny špeciál - veď za tie peniaze... Či ako je to vymyslené?


kesso
kesso | 17.2.2016 13:28

Mifan a po ceste by zobrali aj nasho Mastneho Vlasa s dvojplotnickou?!? ;-D


Alli baba a XL výtržníkov
Alli baba a XL výtržníkov | 17.2.2016 13:31

Len otazka je ci by dostali za to zaplatene, Vahostav s tym ma Siroke skusenosti.


Mifan Nocaný
Mifan Nocaný | 17.2.2016 13:37

Jeden rodinný príslušník môjho známeho robil na úseku D1 pri Martine 7 mesiacov ako najatý živnostník jednou firmou. Chodil na týždňovky, dopravu, bývanie a stravu si platil sám, zároveň si platil odvody a za tých 7 mesiacov dostal milosrdne 536 EUR (aj to so slovami, že to len vďaka tomu, že tam robil tak dlho). Aj ho rodinní príslušníci odhovárali, že radšej nech čučí doma a venuje sa rodine. Nie. On staval diaľnicu pre Širokého. Tak teraz sa vytešuje, že ho tá istá firma volá robiť na obchvate BA (prečo asi :-D). Nepoučil sa. Somár.


Mifan Nocaný
Mifan Nocaný | 17.2.2016 13:40

Takže ak nadpis pri obrázku hlása "Hľadáme riešenia", v skutočnosti len hľadajú somárov, ktorí budú robiť zadarmo aj na obchvate.


kesso
kesso | 17.2.2016 13:45

Mifan to si si vymyslel taky debil hadam neexistuje ze sa necha nachytat dva krat?!? Asi to robi len ako Hobby! ;-P


Hovado
Hovado | 17.2.2016 14:09

praca je jeho konicek, a konicky nie su lacne


Alli baba a XL výtržníkov
Alli baba a XL výtržníkov | 17.2.2016 15:28

Potrvdzujem, moj dedo mal konicky a teda, ze to bolo drahe, ale potom prisiel bolsevik a znarodnil konicky aj jeho plemenneho sampiona, ktoreho planoval na chov. Ked potom videl ako v statnych JRD stajniach chudnu a chradnu jeho krasne konicky, tak si uvedomil, ze stat si konicky dovolit nemoze a tak sa o ne zacal dobrovolne bezodplatne starat, lebo mu srdce trhalo ked videl ake su zanedbane a to mozno dnes dava vysvetlenie preco si stat na konicky najima dobrovolnikov. Len mam taky pocit, ze sme stale kdesy 30 rokov pozadu. Uz aj chapem preco mozeme mat na verejnom ieste bustu Bilaka a tu mam jedinecnu prilezitost zviditelnit peticiu za jej odpratanie, ked uz sa nezbavime nadobro komunistov, tak nech si tu aspon nestavaju pamatniky.

http://www.peti...ie_busty_vbiaka


Mifan Nocaný
Mifan Nocaný | 17.2.2016 16:12

Nevymyslel, ten týpek naozaj existuje.
Na D1 robil dobrovoľne s vedomím, že nedostane veľmi zaplatené - ako aj iní jemu podobní. Riešilo sa to v tom období aj v diskusiách na SME, asi tak dva roky dozadu tuším, nejako po Vianociach to bolo. Viacerí ľudia v diskusiách im vtedy odporúčali, aby neprišli do roboty, aby tak ukázali, že robia zadarmo. On vtedy tvrdil, že ak by do roboty neprišiel, okamžite by o tú prácu prišiel a tým aj o nejakú hmlistú vidinu zárobku. Ktorá bola nakoniec v tej výške, ako som písal.
Teraz mu tá zastrešujúca firma tvrdí, že to bude iné, lebo na to peniaze naozaj sú. Tak ide do toho. Je zo severu Slovenska a doma nemá moc pracovných príležitostí. Nie je sám, povedal, že idú skoro celá tá istá partia, ako minule.
Držím im palce a ticho sa smejem. :-) Zároveň plačem, lebo to je presne vzorka, ktorá sa dá ľahko opiť nejakým fascinujúco jednoduchým a bombastickým sľubom.


kesso
kesso | 17.2.2016 16:34

Mifan: Takze na Slovensku sa da podnikat aj so ziskom ako v Cine len treba najst spravnych pracovnikov! ;-D


Mifan Nocaný
Mifan Nocaný | 17.2.2016 17:04

So ziskom predsa sa tu predsa podniká. Sú to vyvolené firmy. Dostávajú štátne zákazky a dane neplatia, lebo Cyprus či Belize. To je potom jedna radosť podnikať. Ten zisk je nemalý aj v prípade, že normálne za prácu svojim zamestnancom zaplatia. To, že zoženú takých somárov, čo sú robia aj zadarmo, je už len čerešnička. Lebo vedia, že aj tak sa im nič nestane, štát ich ozdraví a oni dostanú zase ďalšiu ryžovačku.
Neviem, ako je to v Číne. Ale tam by už minimálne polovica takýchto aktérov bola poriešená.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader